PVC Bantlı Konveyör

PVC Bantlı Konveyör

PVC bantlı konveyör sistemleri, genellikle gıda firmaları tarafından tercih edilmektedir. PVC bantlı konveyörler, genel olarak küçük parçalı gıda ürünlerinin ya da paketli ürünlerin çok daha rahat şekilde taşınması için kullanılmaktadır.

PVC bantlı konveyör sistemleri, küçük parçalı ürünlerin bir noktadan diğerine çok daha rahat ve kısa sürede taşınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle tüm gıda sektöründe tercih edilen bant sistemlerinin başında gelmektedir. Peki, PVC bant konveyörlerin avantajları nelerdir ve hangi alanlarda kullanılmaktadır?

PVC Bantlı Konveyörlerin Kullanım Alanları

PVC bantlı konveyörler genel olarak ufak taneli parçaların ya da paketli ürünlerin taşınmasında tercih edilmektedir. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olmamaları ve boşluklu bir yapıdan ziyade kalıp şeklinde tasarlanmaları nedeni ile kurutma ve benzeri bant sistemlerinde tercih edilmemesi gerekiyor.

PVC bantlı sistemlerin kullanıcılara sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi, taşınacak ürüne özel olarak tasarlanabilen iç tasarımlarıdır. Bantlı sistemler genel olarak tüm bandın önceden planlanması ile oluşturulan yapılardır ve bu yapılarda ilerleyen dönemlerde farklı ürünler taşınmak istenirse bandın tamamen yenilenmesi gerekmektedir. Ancak PVC bantlı konveyörlerde, bant sistemi anlık olarak ihtiyaca göre yeniden tasarlanabiliyor. Bandın köşelerinden ya da kenar bölgelerinden eklenen çeşitli ek parçalar ile taşıma kapasitesinin değiştirilmesi de sağlanmaktadır.

PVC Konveyör Sistemlerinin Avantajları

PVC konveyörler genel olarak gıda ürünlerinin diğer bant sistemlerine kıyasla daha kısa sürede taşınmasını sağlamaktadır. Bant sistemlerinin üretiminde kullanılan malzemeler ve bantların üzerinde yer alan boşlukların tasarımı tamamen bant üzerinde taşınması istenilen ürüne göre farklılık göstermekte ve özelleştirilebilmektedir.

PVC konveyörlerin en büyük avantajlarından bir tanesi, üzerinde taşınması istenen ürüne özel olarak tasarımlar oluşturulabilmesidir. Bu sayede kuruyemiş ve benzeri çok küçük taneli gıda ürünlerinin konveyör bant üzerinde taşınması esnasında zayiat en aza indirilmektedir. Bununla birlikte paketlenmiş gıda ve benzeri ürünlerin taşımasında ise PVC konveyörler üzerinde belirli aralıklar ile perdeler kullanılmakta, bu sayede ürünlerin yüksek seviyelere daha rahat taşınması sağlanmaktadır.

Siz de Meysan Konveyör Bant Sistemleri ile iletişime geçerek fabrikanız ve üretimini yaptığınız ürünlere özel çeşitli bant sistemlerine sahip olabilir, işletmenizin verimliliğini kısa sürede arttırabilirsiniz.

Nisan 2023
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Menü
Canlı Destek