Kurutma ve Soğutma Bant İmalatçıları

Kurutma ve Soğutma Bant İmalatçıları

Kurutma ve soğutma bant imalatçıları arasında hem malzeme kalitesi hem de uygun fiyatları ile kendini ön plana çıkaran Meysan Konveyör Bant Sistemleri aracılığı ile siz de işletmenizin tüm konveyör, modüler, kurutma ve soğutma bant ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Meysan Bant sayesinde siz de kurutma ve soğutma bant imalatçıları arasında yüksek kalitesi ile dikkatleri üzerine çeken çeşitli bant sistemlerine sahip olabilir, uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz bant sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Kurutma ve Soğutma Bant İmalatçılarında Vazgeçilmez Tercih

Meysan Konveyör Bant Sistemleri tarafından farklı kullanım alanlarına sahip, değişik ihtiyaçları karşılayacak kurutma ve soğutma bant sistemleri tasarlanmaktadır. Kurutma bantları genellikle teflon malzemeden tasarlanmaktadır ve ürünlerin çok daha kısa sürede kurutulmasını sağlaması ile dikkat çekmektedir.

Kurutma Bandı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Teflon kurutma bantları genellikle 4×4 mm ve 2×2 mm’lik gözenek büyüklüğüne sahiptir. Minimum ısı kaybının yanı sıra maksimum hava akış geçirgenliği sağlayan teflon kurutma bantları bu sayede çok daha düşük enerji harcanarak kurutma yapılmasına olanak sağlıyor. Yüksek kurutma oranı sayesinde özellikle büyük parçaların kurutulmasında teflon kurutma bantları tercih edilmektedir.

Tekstil makinelerinde kullanılan, düşük gözenek boyutlarına sahip teflon bantlar ise yapışkanlı ve yapışkansız olmak üzere 2 farklı grupta incelenmektedir. 2 farklı tür teflon bantlarda da bant gözenekleri 13, 25, 36 ve 50 mikrometre kalınlığındadır. Bu sayede üst düzey dayanım sunan teflon bantlar aynı zamanda yüksek sıcaklıklara dayanımları ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Teflon kurutma ve soğutma bantları genellikle 220 ile 270 °C sıcaklıklara kadar dayanabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Yüksek kaliteli cam kumaşlardan üretilen, sıcağa dayanıklı teflon kurutma ve soğutma bantları genel olarak tekstil sektöründe tela pres makinelerinde kullanılmaktadır.

Meysan Koveyör Bant Sistemleri

İşletmenizde hangi tarzda kurutma ve soğutma bantlarını tercih etmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız, Meysan Koveyör Bant Sistemleri ile iletişime geçerek aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Piyasadaki en yüksek kalite bant sistemlerine çok daha uygun fiyatlar ile sahip olmak için, firmamızın tüm ürün kataloğunu inceleyerek siparişinizi oluşturabilir, size özel boyutlar ile tasarlanan bant sistemlerini en kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nisan 2023
PSÇPCCP
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Menü
Canlı Destek