Teflon Bantlar

Teflon Bantlar | Sızıntı ihtimalini en az seviyeye indirmek için yakıt hatları ve tesisat hatlarına metal boruların bağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Borunun erkek ucu bantlama yapılarak düz ve kaygan düzey elde etme noktasında diğer uçta ki dişi kısma daha fazla girmesine yardımcı olmaktadır. Önlemleri arttırmak için bant üzerine sıvı dolgu kullanılarak kaplama yapılarak sonrasında takımı yapılır. Teflon bantlar kullanım kolaylığı ile işler esnasında büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Kullanım Şekli

Hem erkek uç kısmı hem de dişi iç kısmı bağlantıyı engelleyecek olan kir gibi maddeleri temizlemek gerekir. Temiz bir bez ile bu temizliği yapmanız uygulama öncesi önemlidir. Teflon bantlar uygulaması yapılmadan önce boru dişlerinin yönleri dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Büyük bir çoğunluğunda boru vida dişi saat yönünde olsa da bazılar farklı olabilmektedir. Bant sarımı yapılırken erkek uca ait dişler bantla ile sarımı yapılır. Bant ucu diş oluk ile tam hizaya olacak şekilde hizalama yapılır.

Teflon Bantlar

Bandın boru ucundan sarkmaması gerekmektedir. Takılma işlemi sarkma işlemi yapıyorsa tekrardan sökülüp takılmalıdır. Bant açılırken gergin tutulması ve sıkı şekilde boruya bağlanması önemlidir. Sarım esnasında bandın diş oluklarının arasına tam dolması gerekmektedir. İç tarafa doğru sarım işlemi yapılırken diş yönü takip edilmelidir. Yapılan işlemde bantlanan yerin yarısı dişlerde diğer yarısı da diş yuvalarına sarılı olmalıdır. İşlem bittikten sonra kontrolünü dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir.

 Dayanıklılık

Uygulaması yapılan teflon bantlar hem yüksek sıcaklığa hem de düşük sıcaklığa oldukça dayanıklıdır. Kalorifer sisteminde kullanılan borulardan geçen sıcak suya dayanıklılık gösterdiği gibi soğuk su akımı yapan borularda da yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bu açıdan bakıldığında kullanıldığı alanlarda sağlam olması uzun yıllar sıkıntı çıkarmamaktadır. Yapılan işlerde sorunların çıkmasına sızıntı yaşanmasına engel olma yönüyle tercih edilmektedir.

Kullanım kolaylığı sunması da iyi bir avantaj olarak görülen bu bantlar gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Birçok ustanın işlerinde yoğunlukla tercih ettiği bu ürün her açıdan olumlu sonuçlar vermektedir. Böylelikle kullanıcısı tarafından kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken kurallara uyulması sonuç vermesi açısından oldukça önemli bir paya sahiptir.

Ağustos 2020
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Menü