Teflon Bantlar

Teflon Bantlar

Teflon bantlar, sızıntı yapabilecek olan ürünlerin yapım aşamasında bu problemi ortadan kaldırmak amacı ile kullanılan bir bant türüdür. Yapıları sayesinde oldukça dayanıklıdırlar.

Teflon bantlar; tesisat hatlarında yer alan metal borular ve yakıt hatlarında yer alan metal borular gibi alanlarda hiçbir sızıntı ihtimalinin olmaması gerektiği yerlerde bu ihtimali ortadan kaldırmak için kullanılırlar. Sağlama yapmak amacı ile ürünün sızıntı yapıp yapmadığı bant üzerinde sıvı dolgu malzeme kullanılarak test edilir. Bu sayede hiçbir sızıntı yapmayan mükemmel ürünlerin ortaya konması mümkün kılınmış olunur.

Teflon Bantlar Nasıl Kullanılır?

  • Boru hatlarında yer alan uçlar erkek ve dişi uç olarak adlandırılır. Bu uçların her iki kısmının da temiz tutulması gereklidir. Bu kısımlar içine dolan toz gibi kirli maddeler bağlantının mükemmel olmasını ve test edilmesini engelleyebilir. Bu nedenle ilk olarak nemli bir bez ile kirli olabilecek yerlerin tozu ortamdan uzaklaştırılmalıdır ve temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Teflon bantlarda ilk olarak gerekli temizlik kontrolleri yapılmalıdır. Günlük hijyen bakımları kullanım öncesinde kullanımın performansı bakımından oldukça büyük önem arz etmektedir. Bant sarımı esnasında ilk olarak erkek ucun dişli kısmına bant sarılır ve gerekli hizalandırmasının yapıldığına dikkat edilir.
  • Teflon bantların boru ucunun sarkmaması oldukça önemlidir. Bandın takılması sırasında sarkma oluyorsa yeniden çıkartıp takmak gerekebilmektedir. Bandın açılması sırasında gergin olması da kontrol edilmelidir. Çok sıkı biçimde bağlantısının yapılması gerekmektedir.
  • Örneğin, içe dönük olarak sarım işlemi yapılmak isteniyor ise dişlerin yönünün ne tarafta olduğu  bandın ve dişler ile olan hizasına dikkat edilerek yeterli gerginlik sağlanmalıdır. Kullanım öncesinde mutlaka gerekli kontrolleri yapılmalı ve doğru sarım yapıldığından emin olunmadan üzerinde çalışmaya başlanmamalıdır.

https://www.meysanbant.com/yapiskanli-teflon-bantlar/

Son Derece Dayanıklı Teflon Bantlar

Meysan Bant’ın ürettiği teflon bantlar yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklıklara dayanıklı şekilde üretilmektedir. Bu özelliği sayesinde örnek olarak kalorifer borularının içerisinde yer alan sıcak su ve soğuk su akımının olduğu yerlerde rahatlıkla kullanılabilirler. Dayanıklı olmaları sayesinde herhangi bir zorlu koşulda üretilmesi gereken ve sızım olmaması gereken ürünler için tercih edilirler.

https://www.meysanbant.com/yapiskansiz-teflon-bantlar/

Haziran 2021
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Menü