Konveyör Bant Fiyatları

Konveyör Bant Fiyatları

Konveyör Bant Fiyatları | Özellikle yüksekte olan ve alçakta olan malzemeleri taşımada kullanılan konveyör bant fiyatları, taşıma işlemlerinde insan gücüne dayalı olmadığı için maliyeti çok ucuzdur. Taşınacak olan malzemenin yüksekte ve ya alçakta olması fark etmez konveyör bant fiyatları bu malzemeleri çok kolay bir şekilde taşır. Kullanılan alanın eğri ya da düz olsa da konveyör bant fiyatları kolaylıkla taşır. Konveyör bantları seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü taşınacak olan malzemenin ebatına ve ölçüsüne göre seçilmezse taşınma esnasında tehlikeli olmaktadır. Bu bantlar hasırdan ya da plastikten üretilmektedir.

Konveyör Bant Fiyatları

Ayrıca motora bağlı bir şekilde çalışan bu bantlar, motora bağlı olarak hareket etmesi sağlanır. Yani kullanılacak olan malzemenin türüne göre bant seçilirse taşınmanın yapılması daha kolay olur. Bu bantlar çok dayanıklı ve kullanışlı olduğu için günümüzde taşıma sistemlerinde çok fazla tercih edilmektedir. Taşınacak olan malzemenin nemli, ıslak ya da kuru olması fark etmeden taşımayı kolaylıkla yaparlar. Malzeme taşınırken bantların ebatının taşınacak olan malzemeye göre olması gerekir. Eğer ebatlar taşınacak olan malzemeye uygun olmazsa malzemelerin banttan düşme tehlikesi vardır. Taşıma esnasında kullanılacak olan bantların uygun yere de konulması çok önemlidir. Bantlar dar olan yerlerde çalıştırılamaz, daha geniş olan yerlerde çalıştırılması daha uygun olur.

Konveyör bantların özellikleri nelerdir?

 1. Konveyör bantlar malzeme taşımada kullanılır.
 2. Motora bağlı olarak çalıştığı için maliyeti en ucuz olan taşıma sistemidir.
 3. Kullanılacak olan bantların malzemeye uygun olması ve malzemenin ebatında olması gerekir.
 4. Bu bantlar çok dayanıklı ve kullanışlıdır.
 5. En çok tercih edilen taşıma sistemidir.
 6. Maliyeti ucuz olduğu için çok tercih edilir.
 7. Geniş olan yerlerde çalıştırılması daha uygun olur.
 8. İstenilen yere kolayca taşınmaktadır.
 9. Kullanım alanı geniştir.
 10. Onarım yapılacak yerlerde kullanılırken sabitlenmesi gerekir.
 11. Sürekli kullanılan bir taşıma aracıdır. Kullanımı rahattır.

Konveyör bantların kullanıldığı alanlar nerelerdir?

Özellikle hava alanlarında bagaj taşıma sistemlerinde kullanılır. Fabrikalarda ve yükleme boşaltma alanlarında, gıda işletmelerinde, inşaat alanlarında ve otobüs firmalarının bagaj taşımalarında da kullanılmaktadır.

Haziran 2021
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Menü