PVC Konveyör Bant Sistemleri

PVC Konveyör Bant Sistemleri

PVC konveyör bant sistemleri genellikle taşıması zor ürünlerin taşınmasında kullanılmaktadır. Özellikle gıda sanayisinde tercih edilen PVC bantlar sunduğu taşıma kolaylıkları sayesinde neredeyse tüm gıda firmaları tarafından tercih ediliyor.

PVC konveyör bant sistemleri uzun süren taşıma işlemlerinin çok daha kısa sürede ve belirli bir düzende gerçekleşmesini sağlıyor. Bu nedenle fabrikanın üretim kapasitesinin artmasına ve verimliliğin yükselmesine yardımcı oluyor. PVC konveyör sistemleri, bir yerden başka bir yere taşınması gereken ürünlerin belirli bir düzen içerisinde taşınmasını sağladığı için kullanılan fabrikanın maksimum performansta çalışmasını sağlıyor.

PVC Konveyör Bant Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

PVC konveyör sistemleri genel olarak taşıma işinin olduğu tüm alanlarda kullanılmaktadır. PVC bantlar sayesinde zeminde bulunan ürünlerin üst katlarda bulunan proseslere taşınması ya da üst katlarda proseslerden çıkan ürünlerin paketleme sistemine taşınması oldukça pratik bir hale gelmektedir. Bant sistemleri genellikle gıda sektöründe tercih edilse de prosesler arasında seri halde taşıma yapılması gereken tüm alanlarda PVC konveyör sistemleri tercih edilmektedir.

PVC konveyörler özel tasarıma elverişli ürünlerdir. Polimer malzemeden üretilen bu bantlar üzerinde taşınması gereken ürüne özel tasarımlar yapılarak fabrika verimliliği arttırılmaktadır. Paketlenmiş gıdaların ya da kolilerin depoya taşınmasında kullanılan PVC konveyörlerde daha geniş bölmeler kullanılabilirken, kuruyemiş ve şeker paketleri gibi küçük gıda ürünlerinin taşıma esnasında dökülmemesi için daha ufak bölmelere ya da yüzeyinde çıkıntılara sahip tasarımlar kullanılabiliyor.

PVC Konveyör Bant Sistemleri Kullanıcılara Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

PVC konveyör sistemlerinin en büyük avantajları uzun süreli kullanım ve isteğe özel tasarım imkanıdır. Bant sistemlerinin tamamı polimer malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle korozyon direnci ve kopma direnci oldukça yüksektir. Konveyör üzerinde taşınması gereken ürünün ağırlığına ya da içeriğine göre özel tasarımlar yapılabilmekte, bu sayede sistemlerin uzun süre deforme olmadan çalışması sağlanmaktadır.

Konveyör sistemlerinin kopma direncinin yüksek olması, üzerinde taşınabilecek maksimum ağırlığı da oldukça arttırıyor. Bu sayede normalde bant üzerinde taşınması riskli olan ağır ürünler de rahatlıkla taşınabiliyor.

Bant üzerinde taşınması gereken ürüne özel tasarım avantajları, PVC bantların her ürünün transfer işlemlerinde kullanılabilmesini sağlıyor. Taşınması gereken ürüne özel bant sisteminin yüzeyinde oval ya da dikdörtgen çıkıntılar kullanılabildiği gibi direkt olarak içi boş kutu şeklinde tasarlanan PVC konveyörler de bulunuyor.

Nisan 2021
PSÇPCCP
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Menü