Konveyör Bantlar

Konveyör Bantlar

Konveyör Bantlar | Özellikle alçakta olan ve yüksekte olan malzemeleri taşımada kullanılan konveyör bantlar, İnan gücüne dayalı olmadığı için taşımada kolaylık sağlamaktadır. Motora bağlı olarak çalışan konveyör bantlar, bulunduğu zeminin düz ya da eğri ya da düz olması farketmeden kolaylıkla taşıma kapasitesine sahiptir. Taşıma işlemi çok hızlı ve kolay yapıldığı için konveyör bantlar çok tercih edilmektedir. Ayrıca insan gücüne dayalı olmadığı için maliyeti az ve aynı zamanda ağır malzemeleri taşırken tehlike yaratmamaktadır. Konveyör bantları seçerken taşınacak olan malzeme türüne göre bant seçimi yapılmalıdır.

Konveyör Bantlar

Motor gücü sayesinde çalışan bu bantlar, dar alanlarda kullanılması zor olduğundan geniş alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Taşınacak olan malzeme türüne göre bant seçimi yapılmalı ve motora bağlı olarak çalıştığı için da motor gücünün malzemeye uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bu bantlar kullanışlı ve dayanıklı olduğu için diğer taşıma türlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Her zaman için gelebilecek tehlikelere karşı önlem alınmalı ve bantlar malzemelerin ebat ve ölçüsüne göre seçilmelidir. Taşınacak olan malzeme ıslak, nemli ya da kuru olması fark etmeden kolaylıkla taşınır.

Konveyör bantların özellikleri nelerdir?

 1. Kullanım alanı geniştir.
 2. İnsan gücüne dayalı olmadığı için diğer taşıma türlerine göre maliyeti çok uygundur.
 3. Motor gücüne bağlı olarak çalışır.
 4. Yüksekte ve alçakta olan malzemeleri kolaylıkla taşıma özelliği vardır.
 5. Bulunulan zeminin düz ya da eğri olması fark etmez, kullanılacak alana iyi bir şekilde monte edildiği zaman herhangi bir tehlike yaratmaz.
 6. Geniş alanlarda dar olan alanlara göre daha rahat kullanılır.
 7. Kullanılacak olan malzemelerin motor gücüne ve malzemeye uygun olarak seçilmesi gerekir.
 8. En rahat, kolay, güvenilir ve tehlike yaratmayan taşıma sistemidir.
 9. Günümüzde özellikle hava yollarında, inşaatlarda inşaat malzemelerini taşımada ve yükleme ve boşaltma yapılmada kullanılan taşıma sistemidir.
 10. İnsan gücüne dayalı olmayıp motor gücüne dayalı olduğu için modern taşıma yöntemidir.
 11. Taşınacak olan malzemenin ıslak, nemle ya da kuru olması fark etmez. Konveyör bantları her şekilde rahat ve kolay bir şekilde malzemeyi taşımaktadır.
Haziran 2021
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Menü