Konveyör Bant Çeşitleri

Konveyör Bant Çeşitleri | Konveyör bantlarında kullanılan teknoloji, geçmişin basit kayış sistemlerinden çok daha karmaşıktır. Şirketler kullanım durumuna göre modern bantlar seçiyorlar. Örneğin, bir dokuma metal kayış değerli taşları veya hassas ürünleri iyi işlemez. Farklı tipteki konveyör bantlarını ve kullanımlarını anlayan ürün işleme şirketleri, ihtiyaçları için en güvenli ve en verimli kayış sistemlerini seçebilirler. Konveyör bant çeşitleri kullanıma göre değişebilmektedir.

Konveyör Bant Çeşitleri

Katı, genel kullanımlı kayışlar; En yaygın konveyör bantları genel kullanımlı kayışlardır. Bu katı kayışlar tipik olarak kauçuk veya naylon, polyester, neopren veya nitril gibi bir kumaş içeren malzemeler içerir. Bant özellikleri, konveyör bandının birincil uygulamalarını belirler. Örneğin, madencilik ve değirmencilik endüstrileri genellikle ham cevher ve agregalar dahil olmak üzere dökme malzemeleri işlemek için kauçuk kullanırlar. Marketler genellikle PVC konveyör bantları kullanır ve havaalanları bagaj taşıma için neopren, polyester veya kauçuk kullanabilir.

Filtre kayışları; Bazı kayışlar, parçacıkların konveyör sistemi boyunca sürülmek yerine geçmesine izin verir. Endüstriler, fazla sıvıyı parçalara ayırmak veya toksinleri filtrelemek için filtre kayışları kullanabilirler. Su arıtma şirketleri su arıtma süreçlerinde bu tip konveyör sistemlerini sıklıkla kullanırlar. Üreticiler, filtre özellikli kayışlar oluşturmak için metal veya sentetik elyaf kullanabilirler.

Konveyör bant çeşitleri işleme

Dokuma metal kemerler; Konveyör bant çeşitleri arasında önemli bir yeri olan dokuma kayışlar, bir ürün hareket ettikçe hava akışını sağlamak için tasarlanmış metal veya kablo bağlantı zincirlerine sahiptir. İşletmeler, diğerlerinin yanı sıra gıda, elektronik ve cam işleme endüstrilerinde kurutma, soğutma ve ısıtma işlemlerini kolaylaştırmak için genellikle dokuma kayışlar kullanırlar. Üreticiler önceden üretilmiş dokuma kayış tasarımları sunabilir veya müşterinin özel uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için özel bir dokuma kemer tasarlayabilir.

Menteşeli kemerler; Menteşeli kayışlar genellikle metal konstrüksiyona sahiptir. Kayışın menteşeli kalitesi, birbirine geçmeli menteşeler vasıtasıyla kasnak sistemi etrafında dönebilen düz ve sağlam bir yüzey sağlar. Şirketler küçük ürün, hurda ve geri dönüşüm uygulamaları için menteşeli kayışlar kullanıyor. Metal menteşeli kayışlar dayanıklıdır ve titiz kullanıma dayanabilir.

Plastik kilitli kayışlar; Plastik kayışlar, üreticilere ve malzeme taşıyıcılarına metal ve kumaş kayışlara modüler bir alternatif sunar. İşletmeler, plastik kuşakları gıda işleme ve paketleme süreçlerinde veya otomotiv endüstrisinde kullanabilirler. Modüler plastik kayışlar, sık temizlik ve kemer değiştirme gerektiren uygulamalarda iyi çalışır.

Konveyör Bantlar Neden Farklıdır?

Konveyör bant çeşitleri, üreticiye bağlı olarak birçok kategoriye ayrılmaktadır. Uygulama her zaman kullanılan kemerin malzemelerini, yapımını ve stilini belirler. Bazıları elmas taşımak için yeterince yumuşaktır, diğerleri ise rutin dökme çelik işlemenin etkisini ele alabilir.

Ağustos 2020
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Menü