Kurutma ve Soğutma Bantlar

Kurutma ve Soğutma Bantlar | Kurutma makinesi içinde uzun süreli olarak beklemesi gerekli olan ürünlerin hareketli bir halde kurutma tüneli içinde ilerleme yapması ile soğuklaştırma işlemi yapmayı sağlayan makinedir. Ürünün özelliklerine bağlı olarak en doğru şekilde belirlenen kuru olan hava sıcaklığı, debi ve ürünlerin ne alabilme süresi belirlenmelidir. Kurutma ve soğutma bantlar diğer sistemlerle karşılaştırıldığında bu bantların şekillerinde meydana gelecek olan değişimleri çok az seviyelere indirme açısından çok daha iyidir. Çalışma esaslarının en önemli özelliği bantlar üzerinde hareket halindeyken sıcak hava temasını önleyerek soğutma yapması ve nem almasını önlemede üst düzey şekilde olması çalışma esasları açısından önemlidir. Sürekli olarak hareket halinde olan makine bu sayede ürünlerin kurumasını sağlar.

Kurutma ve Soğutma Bantlar

Bantlı Kurutma ve Soğutma Bantlarının Avantajları

Ürünlerin kuru ve soğuk kalmasını sağlaması sayesinde daha uzun ömürlü olmasına ve sağlıklı bir şekilde kalmasında etkilidir. Koruma açısından da artı yönleri sayesinde sorun teşkil etmeyecek şekilde kalmasını sağlamaktadır. Sirkülasyon sağlaması sayesinde kullanım etkinliği sunmaktadır. İşçilik çok az olduğu için maliyeti yüksek miktarda düşürmeye yarar. Kurutma ve soğutma bantlar bu açıdan bakıldığında uzun ömürlülük sunmasıyla birçok kez sorunların azaltmaktadır.

Kurutulacak ürünün sıcaklığının ayarlanması ve kurutulma esnasında yapılan işlemlerin rahat olması da çok önemli bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Sürekli olarak kullanılması gerektiği durumlara göre ayarlanabilir özelliği vardır. Bu sayede hazırlanan programa göre kullanılması uygundur. Teknolojinin ilerlemesi noktasında bu tür makinelerin kullanımı insan yaşamına olumlu etkiler bırakmaktadır. Zaman kavramının iş hayatında çok önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Zamanın verimli kullanılması açısından da iş hayatına büyük katkılar sağlamaktadır.

Bantlı Kurutma ve Soğutma Bantları Kolay Kullanım

İşçiliğin maliyetini düşürme açısından olumlu sonuçlar vermesi kurutma ve soğutma bantlar böylelikle maliyeti düşmektedir. Kullanım esnasında basit bir şekilde yapılmakta olup düzenli takibi yapılması açısından da herhangi bir zor işçiliği bulunmamaktadır. Tercih edilmesi açısında bu yönleri de dikkate alınması önemli bir faktördür. Kullanım kolaylığı sunduğu için de rahat bir şekilde nasıl çalıştığı çözülmektedir. Kullanım amacını en doğru şekilde karşılaması sayesinde kullanıcının amaçlarını yerine getirmektedir. Böylelikle yapılan planlamaya uygun şekilde işlerin yürümesi sağlanmış olacaktır.

Ağustos 2020
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Menü