Kurutma ve Soğutma Bantlar

Kurutma ve Soğutma Bantlar

Kurutma ve soğutma bantlar belirli bir süre bekletilmesi gereken ürünlerin hareket halinde iken bir kurutma tünelinden geçerek soğutulmasını sağlayan bir makine türüdür.

Kurutma ve soğutma bantlar içinde ortaya çıkabilecek parça değişimi gibi durumlar diğer bant türlerine oranla daha az gerek duyulan işlemlerdir. Oldukça dayanıklı yapıya sahiptirler. Hareket ederken sıcak havanın ve nemin ürün ile temas etmesini önlerken ürünün kuru kalmasını sağlarlar. Havanın kuruluk oranı, sıcaklık derecesi, debisi, ürün kapasitesi bakımından üretimi yapılan ürüne uygun olarak yapılabilen ayarları bulunmaktadır.

Kurutma ve Soğutma Bantlar Sistem Avantajları

Meysan Bant olarak ürettiğimiz bantlı kurutma ve soğutma bantlarının avantajlarından bahsedelim.

  • Bu tür bir bant kullanımı sayesinde üretimi yapılan ürünlerin soğuk ve kuru kalmasını dolayısı ile de depo ömürlerinin uzatılması sağlanmış olur.
  • Ürünlerin daha rahat korunabilmesini ve bu sayede oluşabilecek zararın da önüne geçilmesini sağlar.
  • Depo ömrü normal koşullar altında kısa olabilen ürünlerin bu sistem olmadan saklanabilmesi çok daha zordur. Bu da üretimin ve tedarik aşamalarının daha kısıtlı olarak yapılmasına yol açabildiğinden üreticiye zarar getirebilir.
  • Ancak bantlı kurutma ve soğutma bantları sayesinde bu tür problemler ile karşılaşmak oldukça zordur.
  • Kurutma ve soğutma bantlarının bir başka avantajı da iş yükünü ve maliyeti azaltmasıdır. Her ürünün kendine has bir saklama koşulu olduğundan bantta bulunan ayarlar sayesinde uygun şartlar ürüne özgün şekilde ayarlanabilmektedir.

https://www.meysanbant.com/kurutma-ve-sogutma-icin-konveyor-bantlar/

Kurutma ve Soğutma Bantları Kolay Kullanım

  • Kurutma ve soğutma bant sistemleri kolay kullanım imkanı da sunmaktadır. Bu sayede işçilerin çalışma yükü azaltılmış olur.
  • İş yükü azaldığında hem işçilerin kısa zamanda daha çok iş başarabilme kapasitesi arttırılmış olur. Bu sayede giderlerden azalma olurken gelirlerde de artış gözlenir.
  • Ayarları ve kullanımı oldukça basittir. Bu nedenle derin bir eğitim ya da bilgi birikimine gerek duyulmamaktadır. Dayanıklı bir yapısı olduğundan çok fazla tamirat da gerektirmemektedir.
  • Bu bakımlardan oldukça kullanışlı, üst düzey ekonomik ve avantajlı bir yapısı olduğunu belirtelim.

Hızlı teslimat ve montajlama alanlarında da hizmet veren Meysan Bant size her anlamda fayda sağlamak için vardır.

Haziran 2021
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Menü