Dönüşlü Modüler Bant

Dönüşlü Modüler Bant

Dönüşlü modüler bant sistemleri genel olarak fabrika içerisinde farklı boyutlarda ürünlerin, farklı bant sistemlerine ihtiyaç duyulmadan aynı sistem üzerinden taşınmasına imkan sağlıyor. Bu sayede modüler bant sistemlerinin kullanım alanları da genişlemeye devam ediyor.

Dönüşlü modüler bant sistemleri genel olarak her türlü ürünün taşınmasına uygun tasarlanabiliyor olması, özellikle gıda sektöründe hizmet veren fabrikalar tarafından bant sistemlerinin yaygın olarak kullanılmasını sağlıyor.

Dönüşlü Modüler Bant Sistemleri

Modüler bant sistemleri genel olarak her türlü gıda ürününün taşınmasında tercih edilebiliyor. Bant sistemlerinin istenildiği zaman ek parçalar ile yeniden düzenlenebilmesi, sunulan en büyük avantajlardan bir tanesidir. Genel olarak tüm ürünlerin taşınmasında kullanılan modüler bant sistemleri aynı zamanda birbirinin içine geçmiş küçük parçalardan oluşmaktadır. Bu sayede ağır yükler altında kalmış olsa da tüm ağırlık bant üzerinde eşit şekilde dağıtılmakta ve bandın daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Dönüşlü modüler bantlar ise düz hat yerine kıvrımlı hatlara ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin en büyük avantajları, yavaş ilerleyen bant üzerinde, ürünlere ufak işlemler yapılmasını sağlayabilecek geniş alanlar oluşturmasıdır. Bu sayede kuruyemiş ve paketli gıda satışı yapan fabrikaların, ürünlere yapılacak son işlemlerde ya da gözle kontrol aşamasında ek bir prosese ihtiyaç duyması ortadan kaldırılıyor.

Dönüşlü Modüler Bant Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Modüler bant sistemleri genel olarak geçmişte kullanılan klasik bant sistemlerinden farklı olarak, birbiri içine geçmiş ufak polimer parçalarından oluşturulmaktadır. Bu sayede bant sistemleri hem daha ağır yüklerin kolayca taşınmasına imkan sağlıyor, hem de üzerinde taşınmak istenen ürünlere göre bantlarda çeşitli özelleştirmeler yapılabiliyor.

Dönüşlü bant sistemlerinde ise düz hatlar yerine kıvrımlı hatlar üzerinden taşınma yapılması gereken alanlarda tercih ediliyor. Böylece taşıma yapılması için gereken alan miktarı azaltılıyor ve fabrika içerisinde taşıma için, iş alanından verilmesine gerek kalmıyor. Dönüşlü modüler bantlar üzerine ek parça eklenebilmesi ya da bant sistemi üzerinde çeşitli yerlerden parça çıkarılabilmesi gibi seçenekler, ürünlerin çok daha yüksek verimlilik sunmasını sağlıyor. Bu sayede kuruyemiş ve benzeri gıda ürünlerinin taşınacağı modüler bantlar üzerinde, ürünlerin yere düşmemesi için çeşitli eklentiler kullanılabilirken aynı zamanda paketlenmiş ürünlerin de belirli bir grup halinde taşınması için bant sistemlerine çeşitli plakalar yerleştirilebiliyor.

Siz de dayanıklı ve uzun ömürlü, birbirinden farklı onlarca modüler bant sistemine Meysa Bant avantajları ile sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir, ürün katalogları ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Ağustos 2022
PSÇPCCP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Menü