Konveyör Bant Nedir

Konveyör Bant Nedir?

Konveyör Bant Nedir Nasıl Çalışır? | Bir basit taşıma sistemi olan ve konveyör bant nedir sorusuna; malzemenin taşınması ve ulaştırılması için dönen iki kasnak kullanarak çalışan sistemdir diyebiliriz. Bu, sonsuz sayıda kanca, dişliler, kovalar ve geniş lastik kayış ile yapılır. Kemer daha sonra yol boyunca bir dizi silindir tarafından desteklenir. Cihazın ortasındaki makaralar, bir yük taşırken konveyörün ortada sarkmasını önler. Konveyör bant ürününü hareket ettirdikçe, ürün taşıyıcı üzerinde bir yer tutar. Çoğu zaman, burçlar veya dönüşler konveyörlere konur. Bunlar konveyörün dönmesine izin veren konik şekilli rotorlar veya tekerleklerle kolaylaştırılır.

Konveyör Bant Nedir

Taşıma Sistemlerinin Kurulumu

Konveyör sistemlerimizden olan dikey konveyörler ve diğer konveyör sistemleri, çok çeşitli ürünleri çok yönlü bir şekilde taşıyabilmektedir. Genellikle konveyör bant nedir nasıl çalışır dediğimizde, yük taşıma platformları olarak imalat ve montajını kapsamaktadır diyebiliriz. Konveyör sistemleri de çok çeşitli boyutlarda ve yeni konfigürasyonlar oluşturmaktayız.

Standart bir zincir ve plastik bantlı konveyör ekipmanı üreticisiyiz. Taşınacak malzemelerin özelliğine göre özel konveyörler de imal ediyoruz. Özel konveyör çözümleri için standart konveyörlerimiz bugün piyasadaki en ekonomik fabrika montaj ve gemi yükü boşaltma sistemleridir. Entegrasyon çalışmalarımız, anahtar teslimi, elektrik ve servis desteği ile mühendislik ürünlerinde uzmanlaşmaktayız. Yaptığımız konveyör sistemlerinde sektörümüzde lideriz.

Konveyör Sistemlerin Sektörel Kullanım Alanları

Binlerce kaliteli taşıma ve endüstriyel konveyör sistemimizin iyi bir referans listesi ve müşteri memnuniyetine dayalı sicilimiz bulunmaktadır. Birçok otomotiv, içecek, şişeleme, süt ürünleri, gıda, ev ürünleri, kişisel bakım, ilaç, endüstriyel imalat ve daha fazlası olmak üzere birçok sektörde kullanılan konveyör sistemlerimiz, konveyör bant nedir dediğimizde çalışma alanlarının bu denli çokluğu ile kendini kanıtlamaktadır.

Aynı zamanda sıhhi tesisat, yıkama, gıda sınıfı ve ajansa uyumlu paslanmaz çelik konveyör sistemlerinde üstünlük sağlar. Birçoğu, metal algılama sistemleri, dondurulmuş veya pişmiş ürünler ve ham veya ambalajlı ürünler ile birlikte çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Transfer, döndürme, yükseltme, kavrama, biriktirme, çevirme, indeksleme, hizalama, birleştirme, yönlendirme, sıralama ve daha fazlasını yapacak makineler üretiyoruz. Mühendislerimiz, tasarımcılarımız ve teknisyenlerimiz, son derece modern kontrollerden sertifikalı panellere ve PLC programlamaya kadar sonuç alan ve sonuçlar elde eden konsept ve çözümler sunar. Her geçen gün yeni proje ile yeni konveyör sistemleri tasarlayarak kullanım alanlarını genişletmekteyiz.

Haziran 2021
PSÇPCCP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Menü